Naujienos

Metų pabaiga – tinkamas laikas susigrąžinti skolas

Metų pabaiga – laikas, kai galime pasidžiaugti pasiektais rezultatais ir pradėti galvoti apie kitų metų planus. Visada tikimės, kad nauji metai bus dar sėkmingesni, verslas klestės. Tačiau taip gali ir nenutikti, jei turėsime sukaupę nesusigrąžintų skolų. Taip gali nutikti, jei vengsime imtis iniciatyvos, dėl to verta prisiminti, kad nuo to gali nukentėti ir mūsų verslas: galime turėti finansinių sunkumų, po ilgo laiko priminus partneriams apie negrąžintą įsiskolinimą, galime jį prarasti, o susikaupus didelėms negrąžintoms sumoms – prarasime ir verslą. Turbūt daugelis sutiks, kad skolų išieškojimas nėra malonus procesas. Dažnai tai kelia daug įtampos, ypač prieššventiniu laikotarpiu, kuomet užgriūna darbų lavina. Atidėję visus darbus, turime rašyti laiškus skolininkams, skambinti ir priminti apie nesumokėtus pinigus. Tokios situacijos vargina, tačiau tokiems atvejams yra sprendimas: naštą nuo jūsų pečių gali nuimti skolų išieškojimo įmonės, kurios profesionaliai pasirūpins skolų susigrąžinimu. Tačiau jeigu pasiryžote susigrąžinti skolas patys, vertėtų prisiminti kelis svarbius dalykus. 

Nuo ko pradėti?

Jei nesulaukėte sąskaitos apmokėjimo, pirmiausia reikėtų nusiųsti priminimą. Ne retai vėlavimas įvyksta dėl žmogiškos klaidos, todėl priminimo užtenka, kad atgautumėte pinigus. Jeigu laiškas nebuvo veiksmingas, kitas būdas priminti apie finansinius įsipareigojimus yra skambutis. Dažniausiai skambutis suteikia dar ir papildomos informacijos, kuri padeda iš naujo įvertinti situaciją. Kadangi derybos su skolininkais kartais gali būti ilgas procesas, ekspertai pataria prieš imantis veiksmų, turėti aiškų skolos valdymo planą, kuriame būtų nurodyta, kas imsis veiksmų ir kokie jie bus. Proceso formalizavimas padeda rasti geriausią būdą skolų susigrąžinimui. Susiplanuokite laiką, kurį skirsite šiam darbui. Planas ir termino turėjimas padės sumažinti stresą ir veikti efektyviau. Kad ir kaip būtų nemalonu, skolų išieškojimas turėtų būti suprantamas kaip verslo dalis, todėl venkite emocijų ir iki proceso pabaigos išlikite dalykiški. Specialistai sutaria, kad aiški strategija yra pirmas ir svarbiausias žingsnis siekiant susigrąžinti skolą. 

Kaip įvertinti, kad skolininkas gali būti nemokus? 

Kaip žinoti, kad skolininkas gali būti nemokus? Atkreipkite dėmesį į skolininko elgesį bei jo komunikaciją: ar jis linkęs pats ieškoti sprendimo, ar bando susisiekti su jumis. O gal priešingai – ignoruoja jūsų laiškus, neatsako į skambučius? Jei skolininkas neskambina, neatrašo laiškų – tai ženklas, kad jis gali būti nemokus. Vertėtų pasidomėti ir skolininko mokėjimų istorija. Jeigu anksčiau jis buvo vėlavęs sumokėti įmokas, tai signalas, kad tokia situacija gali pasikartoti. Klaidingas įsitikinimas, kad skolininkams reikia duoti laiko – dažnai tai tik nukelia problemos sprendimą, todėl skolos išieškojimą turėtumėte pradėti kuo anksčiau. Išsiaiškinę kliento esamą situaciją, galėsite lengviau pasiruošti tolimesniems veiksmams. 

Kodėl skolas verta patikėti profesionalams?  

 EASY DEBT SERVICE tvirtina, kad patikėjus skolas profesionalams, tikėtina, kad skolas ne tik atgausite greičiau, bet efektyviau vyks ir pats procesas. Profesionalai, turintys ilgametę patirtį, žino, kaip tinkamai komunikuoti, kokius žingsnius reikia atlikti, kokios priemonės efektyviausios, kad šis procesas būtų sklandus ir viskas būtų atlikta profesionaliai, o skolos sugrąžintos. Tikėtina, kad viską patikėję profesionalams išlaikysite ir dalykiškus santykius su savo klientais ir galėsite toliau bendradarbiauti. Jei turite daug skolininkų, tokiu atveju, ekspertai pataria iš karto kreiptis į skolų išieškojimo įmonę, kuri sutaupys brangaus jūsų darbo laiko, energijos ir pinigų. Kiekviena įmonė, turinti skolininką, prieš kreipdamasi į skolų administravimo įmonę, turėtų pasiruošti namų darbus ir apgalvoti atsakymus į klausimus, kuriuos greičiausiai turėsite pateikti, kai kreipsitės pagalbos. Ekspertai sutaria, kad pirmiausia patys turite gerai įvertinti „skolų ūkį“: kiek turite skolininkų, kiek jų dar gali atsirasti ateityje. Tai ypač aktualu toms įmonėms, kurių veiklos specifika tokia, jog tenka dažnai susidurti su nemokiais klientais. Būtina išsiaiškinti, kokio senumo jūsų skolos. Pasiruošę šią informaciją palengvinsite darbą skolos išieškojimo įmonei ir išieškojimas užtruks trumpiau.

Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą