Naujienos

Skolų grąžinimas – įveikiamas

Yra daug priežasčių, kodėl susidaro skolos: atsirado neplanuotų išlaidų, praradote darbą, žlugo verslas, turėjote rimtų sveiktos problemų, todėl teko skolintis. Ilgainiui supratote, kad skolos grąžinti nepavyks. Nepaisant šių sunkumų, galite būti tikri, kad esate tokie ne vieni. Tūkstančiai žmonių turi skolų, tačiau didžioji jų dalis gali patvirtinti, kad skolų grąžinimas – įveikiamas. Norit, kad skolos nesikauptų ir neapsunkintų jūsų gyvenimo, reikės šiek tiek žinių. EASY DEBT SERVICE profesionalai, turintys ilgametę patirtį, gali patikinti, kad nusikratyti skolų naštos galite, jei vadovausitės ekspertų patarimais.

Skolų grąžinimas: nuo ko pradėti?

Susirašykite visas skolas

Esate skolingi? Nepamirškite, kad viskas yra išsprendžiama. Ekspertai pataria vadovautis laiko patikrintais metodais.
Pirmas žingsnis, kurį turite padaryti: susirašyti visas savo skolas (tai ypač aktualu, jei turite jų daugiu nei vieną). Aiškiai matydami savo realius įsiskolinimus, galėsite sudaryti iš tikrųjų veikiantį skolos grąžinimo planą. Visas savo skolas galite suvesti, pavyzdžiui, į „Excel“ programą, kurioje ypač patogu suvesti duomenis. Kai jau turėsite visą informaciją apie kiekvieną skolą, atsakykite į tris klausimus:
• Koks kiekvienos skolos mokėjimo terminas?
• Kokia minimali kiekvienos skolos mėnesinė įmoka?
• Kokia yra palūkanų ar delspinigių norma?
Vedant šiuos duomenis, labai svarbu būti smulkmeniškiems, kiekviena detalė yra svarbi. Detalės padės sukurti efektyviausią planą.

Skolų grąžinimo strategijos

Antras žingsnis. Kai jau turite bendrą skolų vaizdą, laikas planui. Yra dvi pagrindinės skolų grąžinimo strategijos:
• Skolos sniego gniūžtė. Tai finansų eksperto Dave‘o Ramsey sukurtas skolų grąžinimo metodas. Ši strategija taikytina pirmiausia mažoms skoloms. Visų pirma sumokama mažiausia skola, o visoms likusioms skoloms skiriama minimali mėnesinė įmoka. Kai pavyksta išmokėti vieną skolą, pereinama prie kitos ir taip tęsiama tol, kol sumokamos visos skolos. Nors šis metodas daug sutaupyti nepadeda, nes mokamos didelės palūkanos, bet motyvuoja tai, kad vienu metu susitelkiama tik į vieną skolą.
• Skolų lavina. Pagal šią strategiją pirmiausia sumokama skola, kurios palūkanų norma yra didžiausia, o už visas kitas skolas mokamos minimalios mėnesinės įmokos. Išmokėjus pirmąją didelę skolą, pereinama prie kitos skolos – likusios didžiausios pagal palūkanų dydį. Šis procesas tęsiamas tol, kol visos skolos išmokamos.

Planuokite išlaidas

Trečias žingsnis. Dabar, kai turite planą, sutelkite dėmesį į kitą dalį: išlaidas. Susidėliokite biudžetą ir nustatykite savo prioritetus. Skolos ar skolų išmokėjimas šiuo metu turi tapti svarbiausiu jūsų tikslu. Prisiminkite, kad kol neišsivaduosite iš skolų, tol negalėsite siekti kitų, svarbesnių gyvenimo tikslų. Tad geriausias būdas kontroliuoti savo išlaidas – susidaryti biudžetą. Rinkoje siūloma daugybė programų, kurios gali padėti tvarkyti savo pinigus. Bankai taip pat turi savo biudžeto tvarkykles, o jei Jums jų technologijos nėra priimtinos, ar atrodo per sudėtingos, tam galite naudoti „Excel“ programą arba paprasčiausiai viską rašyti į specialiai tam skirtą sąsiuvinį.

Švęskite pergales

Ketvirtas žingsnis. Skolų grąžinimas – ilgas kelias, bet privalote džiaugtis mažomis pergalėmis. Gal jau išmokėjote savo pirmąją didelę skolą, o gal tik ką atlikote pirmąjį pavedimą? Tai visai nesvarbu. Mažų pergalių šventimas labai motyvuoja. Pasiekę kad ir mažą pergalę, pasilepinkite nedidele smulkmena, pavyzdžiui, mėgstamu pyragaičiu. Ekspertai rekomenduoja mažas pergales įtraukti ir į savo skolos grąžinimo planą. Didelis tikslas ir mažos pergalės – pats geriausias derinys.

Skolos – gyvenimo pamoka

Penktas žingsnis. Nors skolos siejamos su neigiamomis emocijomis, tačiau ne visada tai yra vien tik bloga patirtis. Skolų grąžinimas gali tapti gera priežastimi išmokti planuoti savo finansus. Galbūt šios mokėjimų kelionės metu sužinosite kai ką naujo ir apie save, draugus, verslo partnerius ar artimuosius. Juk ne veltui sakoma, kad „draugą nelaimėje pažinsi“. Jei tenka turėti reikalų su skolas valdančia įmone, neišsigąskite. EASY DEBT SERVICE patvirtina, kad visada yra pasirengusi padėti paruošti planą dėl skolos grąžinimo grafiko sudarymo. Jums tereikia parašyti prašymą. Juk visų tikslas – vienas: rasti sprendimą. Svarbiausia taisyklė, dėl kurios sutinka visi ekspertai: niekada nesiskolinkite pinigų senai skolai padengti. Taip tik pabloginsite padėtį.

Gali atrodyti, kad skolų grąžinimo planas reikalauja daug pastangų, galbūt abejojate savimi ir savo galimybėmis. Tačiau nepamirškite, kad jūs galite įveikti sunkumus ir grąžinti skolas. Jūs galite išmokti kontroliuoti savo finansus ir planuoti ateitį, o ne likti gyventi skolų liūne. Nesvarbu, ar dar tik planuojate skolų mokėjimą, ar galbūt jau atlikote pirmąjį pavedimą, svarbiausia, kad žengėte pirmą žingsnį naujo gyvenimo link. Gyvenimo be skolų.

Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą