Naujienos

Skolų išieškojimas: kada kreiptis į teismą? 

Turbūt esate girdėję, kad skolų išieškojimas yra sudėtingas procesas, kurio metu tenka paaukoti daug energijos, finansinių išteklių ir laiko resursų? Žinoma, tai gali būti tikrai daug iššūkių keliantis procesas, ypač, jei su skolingais klientais susiduriate pirmą kartą.Tačiau svarbiausia, kad daugelis klientų, susidūrusių su skolomis, gali net nežinoti, ką daryti norit susigrąžinti pinigus. Ar kreiptis į teismą iš karto, kai tik susidaro skola? O gal pirmiausia reikia ieškoti kitų būdų? Skolas administruojanti įmonė EASY DEBT SERVICE sutinka, kad į teismą derėtų kreiptis tik tuomet, kai visos kitos ikiteisminės priemonės nepadėjo susigrąžinti skolos (-ų). Tačiau jeigu pasiryžote kreiptis į teismą, tai daryti reikėtų nedelsiant, nes kuo greičiau pradėsite skolos susigrąžinimo procesą, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks atgauti Jums priklausančius pinigus. 

Skolų išieškojimas teisminiu keliu: galimi scenarijai

Kai visos ikiteisiminio skolų išieškojimo priemonės nebūna veiksmingos, tuomet naudinga kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Nors teisminis skolų išieškojimas gali pasirodyti neįveikiamas ir bauginantis dėl visuomenėje vyraujančių įsitikinimų, kad į teismus kreipiasi tik pasiturintys asmenys arba teismų verpete tenka suktis metų metus. Tačiau iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau. Jeigu skolininkas vengia bendradarbiavimo ir skolos grąžinti geranoriškai nesutinka, tuomet nereikia delsti – pinigus bandykite susigrąžinti teisminiu keliu. Šiuo atveju galimi keli variantai. Pirmiausia galite kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo. Jums reikia užpildyti prašymą bei žyminio mokesčio sumokėjimą patvirtinančius dokumentus. Teismas, gavęs dokumentus, nagrinėja pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo rašytinio procesu būdu. Tai reiškia, kad teismas į bylos nagrinėjimą nekviečia nei kreditoriaus, nei skolininko. Teismas, nustatęs, jog pagal pateiktus įrodymus yra pagrindas patenkinti reikalavimą, priima teismo įsakymą. Tiesa, šiuo atveju yra keli niuansai. Pirmiausia teismo įsakymo išdavimas turi pasiekti kreditorių, kitaip teismo įsakymo išdavimas bus panaikintas. Skolininkas taip pat gali parašyti teismui prieštaravimus, ir šiuo atveju teismo įsakymas yra panaikinamas, o ieškinys teikiamas standartine tvarka. Užpildyti prašymą dėl teismo įsakymo išdavimo yra gan greita, paprasta ir patogu – kiekvienas gali tai padaryti. Kitas variantas – ieškinio teikimas. Jis yra brangesnis ir šiuo atveju procesas trunka ilgiau, tačiau jis gali būti efektyvesnis, kai nežinoma skolininko gyvenamoji vieta. Taip pat šiuo atveju nepaisant skolininko sutikimo ar nesutikimo su skola, teismas turi išspręsti bylą bei priimti galutinį sprendimą dėl skolos priteisimo. Kuris skolos priteisimo būdas Jums yra tinkamiausias? Turite įvertinti, ar pasinaudoti paprastesniu variantu ir rizikuoti, kad skolininkas gali negauti procesinių dokumentų ar skolai pareikš prieštaravimus. O gal geriau iš karto kreiptis į teismą bendra tvarka ir laukti galutinio teismo sprendimo.

Kad ir kokį variantą pasirinksite, svarbu atminti, kad pirmiausia visuomet rekomenduojama bandyti skolą susigrąžinti ikiteisminiu keliu. Nenorite gaišti laiko – skolas patikėkite trečiosioms šalims. Visuomet turite galimybę parduoti savo skolą jas administruojančiai įmonei. EASY DEBT SERVICE turi sukaupusi ilgametę patirtį ir visuomet gali pasiūlyti geriausią variantą, kaip susigrąžinti Jums priklausančius pinigus.
Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą