Naujienos

Skolų išieškojimas: kodėl neverta atidėlioti?

Turbūt niekas nesiginčys, kad skolos išieškojimas – nemalonias emocijas keliantis procesas. Daugelis linkę šį procesą atidėlioti ir vengti bendravimo su skolininkais, tikėdamiesi, kad viskas išsispręs savaime. Vis dėlto tie, kurie pasiryžta patys susigrąžinti skolas, sutinka, kad šis procesas užima daug laiko, atima daug energijos bei lėšų, todėl geriau skolos išieškojimą patikėti profesionalams.

Nuo ko pradėti?

 Daugelis įsivaizduoja, kad kreipdamiesi į skolų išieškojimo įmonę, pablogins santykius su klientais, todėl tikisi, kad vienaip ar kitaip susitarti pavyks patiems. Teisina save, kad duodami laiko skolingam klientui, sprendžia problemą. Tačiau praktika rodo, kad patys pradėję šį nelengvą procesą, esame linkę nuolaidžiauti skolininkams, lengviau pasiduodame emocijoms ir esame linkę labiau tikėti jų pažadais, net jei įsitikiname, kad skolininkas nėra patikimas, linkęs vėluoti ir nevykdyti pažadų. Taip pat prisideda ir tai, kad nežinome, kaip tinkamai komunikuoti, kokias priemones taikyti, o galiausiai, nesulaukę reikiamo rezultato, pasiduodame ir paliekame problemą neišspręstą. Ekspertai tvirtina, kad skolos susigrąžinimo atidėliojimas problemą tik pagilina. Pirmiausia, atkreipkime dėmesį, kad negrąžinama skola kasdien auga ne vien dėl delspinigių, bet ir dėl infliacijos. Ką galima būtų nuveikti su susigrąžintais pinigais šiandien, to gali nepavykti rytoj. Tad kuo ilgiau lauksite – tuo daugiau galite prarasti. EASY DEBT SERVICE teigia, kad kuo greičiau pradėsite skolos išieškojimą, tuo didesnė tikimybė, kad skolą pavyks atgauti. Gali būti, kad kol jūs delsiate, skolininkai (ar tai būtų įmonė, ar fizinis asmuo) gali bankrutuoti ar dėl kitų priežasčių tapti nemokūs. Tuomet skolų susigrąžinimas užtruks ir atgauti pinigus bus sunku arba net neįmanoma. Dar derėtų įsidėmėti, kad laiku sureagavę į skolos negrąžinimą – sutaupysite pinigų, nes įprastai skolos susigrąžinimui užtenka pradėti ikiteisminį išieškojimą, o tai gerokai pigiau nei bylinėtis teisme. 

Priminimai apie skolas, ikiteisminis ir teisminis procesai – kuo skiriasi? 

Jeigu nutarėte skolų išieškojimą patikėti skolų administravimo įmonei, verta žinoti, kad yra keli būdai, kaip galima susigrąžinti pinigus. Jeigu jūsų skola yra jauna, skolų įmonės siūlo užsisakyti priminimų paslaugą, kai klientui ar klientams periodiškai primenama apie jų finansinius įsipareigojimus. Jeigu šis būdas nėra efektyvus, tuomet pereinama prie ikiteisminių priemonių. Kokios yra ikiteisminės priemonės? Ikiteisminis skolos išieškojimas neapima teisminių skolos išieškojimo procedūrų, tuo jis skiriasi nuo teisminio. Ekspertų teigimu, tai pigus ir greitas būdas susigrąžinti skolas. Skolų administravimo įmonė apie skolininko finansinius įsipareigojimus primena laiškais, skambučiais ar žinutėmis. Įmonės, dirbančios su skolomis, turi didelę patirtį ir gerai žino, kaip veikti efektyviai, kad pasiektų geriausią rezultatą. Praktika rodo, kad dažnu atveju šios priemonės būna veiksmingos – skolą pavyksta susigrąžinti be didelių išlaidų ir laiko švaistymo. Tačiau kartais tenka pereiti prie teisminių procesų, kai negrąžinama skola gali būti privertinai išieškoma teisme. Teisminis kelias susigrąžinti skolą prasideda nuo kreipimosi į teismą su reikalavimu priteisti skolą. Teismas skolą priteis ir išduos vykdomąjį dokumentą, kurį galima pateikti antstoliui. To gali pakakti norit susigrąžinti skolą ir išvengti teismų maratono. Jeigu su skolininku visgi tenka susidurti teisme, skolas administruojanti įmonė pasirūpina visais teisiniais klausimais: konsultuoja, paruošia dokumentus, jums nereikia gaišti laiko gilinantis į dokumentus, patiems rengti dokumentų. Tiesa, teisinis skolų išieškojimas kainuoja kur kas daugiau ir yra rizikingesnis: yra didesnė tikimybė, kad skolos gali ir nepavykti susigrąžinti, o ir teisminės išlaidos gali viršyti skolos sumą ir taip patirsite nuostolių. Todėl geriausia skolos susigrąžinimo proceso neatidėlioti, o veikti kuo greičiau. EASY DEBT SERVICE visuomet atsižvelgia į individualią jūsų situaciją ir gali pasiūlyti geriausią būdą, kad skolą susigrąžintumėte kuo greičiau ir paprasčiau.

 Žinoma, galima bandyti skolą susigrąžinti patiems, tačiau jei su skolininku dirbate ilgą laiką atsiriboti nuo emocijų būna sunku. Juk dažnai tokią partnerystę sieja ne tik pinigai, bet ir pasitikėjimas bei draugystė. Tokiais atvejais galite net nepajusti, kad jumis gali būti pradėta manipuliuoti. Jeigu vis dėlto nutarėte pabandyti patys susigrąžinti skolą, prisiminkite keletą svarbių taisyklių: apie skolas kalbėkite dalykiškai, venkite emocijų. Kalbėdami apie terminus, būkite tikslūs ir konkretūs. Planuokite savo veiksmus. Galite bandyti su skolininku susitarti pasiūlydami kelis galimus skolos grąžinimo variantus, tačiau kreipęsi į skolų administravimo įmonę, sutaupysite laiko, pinigų bei teisingai panaudosite darbuotojų laiką darbams, kuriuos jie ir turėtų atlikti, kad Jūsų verslas veiktų sėkmingai.

Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą