Naujienos

Skolų išieškojimas: kokia paslauga jums tinkamiausia?

Atsitiko taip, kad klientas tapo Jums skolingas? O gal turite senų skolų, kurios neduoda ramybės ir kenkia jūsų verslui? Daugelis tokiu atveju jaučiasi pasimetę, o skolų išieškojimas atrodo tarsi klaidus koridorius, kuriame blaškomės nežinodami, kurias duris pasirinkti. Skolas administruojanti įmonė EASY DEBT SERVICE pataria prieš imantis bet kokių veiksmų pirmiausia įsigilinti į savo situaciją. Jūsų skola didelė? O gal mokėjimas vėluoja tik savaitę? Tik įsigilinę į savo situaciją galėsite priimti tinkamiausią sprendimą ir pasirinkti geriausią strategiją. Suprantama, jeigu su susidariusiomis skolomis susiduriate pirmą kartą, gali kilti daug klausimų, todėl paruošėme trumpą apžvalgą, kurioje apžvelgsime konkrečius sprendimus kiekvienai, dažniausiai pasitaikančiai situacijai.

Skolų išieškojimas: sprendimai 

Jeigu Jūsų klientas vėluoja susimokėti įmokas tik kelias dienas ar savaitę – priminimas apie jo finansinius įsipareigojimus yra geras ir dažnai taikomas sprendimas. Priminimo apie neįvykdytus finansinius įsipareigojimus dažnu atveju visiškai pakanka ir pinigus susigrąžiname gana lengvai ir greitai. Priminimus gali siųsti įvairiais kanalais: trumposiomis žinutėmis (SMS), elektroniniu paštu arba skambinti klientui ir tiesiai klausti, kada bus apmokėta įmoka.

 Jeigu skola (-olos) nėra pakankamai senos, ar esate įsitikinę, kad su skolininku susitarti gali pavykti, tuomet ikiteisminis skolų išieškojimas – Jums naudingiausias. Ikiteisminio proceso metu skolingam asmeniui apie jo finansinius įsipareigojimus primenama skambučiais, laiškais. Jeigu norite sutaupyti laiko, energijos ir finansinių resursų, galite pasitikėti skolas administruojančia įmone, kurios turi visų reikiamų įgūdžių, reikalingų norint susitarti dėl skolos (-ų) susigrąžinimo. Sėkmė priklausys nuo to, kiek skolingų klientų turite, koks yra skolos vidurkis, ar turite skolą (-olas) pagrindžiančius dokumentus, taip pat svarbus skolininko noras bendradarbiauti ir ieškoti visoms pusėms naudingiausio sprendimo.

Jeigu ikiteisminis skolų išieškojimas nedavė trokštamų rezultatų, gali prireikti kreiptis į teismą ir skolą susigrąžinti ginčo teisena. Pirmas žingsnis – kreipimasis į teismą su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo. Kreditorius pateikia pareiškimą teismui, o teismas priima teismo įsakymą. Jeigu skolininkas, gavęs teismo įsakymą, per dvidešimt dienų nuo jo įteikimo, nepareiškė prieštaravimų, arba negrąžino susidariusios skolos, teismo įsakymas įsiteisėja ir kreditorius turi teisę vykdomąjį dokumentą perduoti vykdyti anstoliui dėl priverstinio skolos išieškojimo. Jeigu skolininkas pateikia teismui prieštaravimus, teismo įsakymas yra panaikinamas ir kreditorius gali bandyti susigrąžinti skolą pateikdamas ieškinį pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles. Žinoma, šis kelias yra ilgesnis ir brangesnis, reikalingos tam tikros žinios ir pasiruošimas. Tačiau tai yra būtina, kai norite susigrąžinti Jums priklausančius pinigus.

Nenorite aukoti savo laiko, finansinių resursų siekiant susigrąžinti skolą? Apsvarstykite skolų pardavimo galimybę. Skolų pardavimas – tai, kai skolas valdanti įmonė iš Jūsų perima reikalavimo teises į skolą (-olas). Jums tereikia su įmone sudaryti skolų pirkimo-pardavimo sutartį (arba reikalavimo teisių perleidimo sutartį), tuomet Jūsų skolininkas tampa skolingas jau ne Jums, o skolos pirkėjui (kuris tampa naujuoju kreditoriumi). Reikalavimo perleidimas yra sutartis, kuria kreditorius trečiajam asmeniui perleidžia savo reikalavimo teisę reikalauti iš skolininko vykdyti prievolę. Dažnai klausiama, ar parduodat skolą yra reikalingas skolininko sutikimas atlikti skolos pardavimo veiksmus. EASY DEBT SERVICE užtikrina, kad šiuo atveju skolininko sutikimo nereikia, nes skolingo asmens pareigos kreditoriui išlieka tokios pačios. Vis dėlto, paprastai rekomenduojama skolininką informuoti apie skolos pardavimą ir reikalui esant, nukreipti į naująjį kreditorių.
Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą